Noslēgusies 2020. gada jahtu sezona

Šā gada 1.oktobrī simboliski noslēgusies 2020.gada jahtu sezona, kas tradicionāli ilgst no aprīļa līdz oktobrim. Kā skaidro Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints, tas gan nenozīmē, ka netiks pieņemta kāda jahta, ja tā ieradīsies oktobrī vai kādā citā laikā ārpus tradicionālās sezonas. Šogad Liepājas Jahtu ostā apkalpotas 170 jahtas.

Ja līdz šim Jahtu osta varēja lepoties ar stabilu apkalpoto jahtu pieaugumu gadu no gada, tad 2020.gads ienesa savas korekcijas, kas vistiešāk bija saistīts ar Covid-19 radītajiem epidemioloģiskajiem ceļošanas ierobežojumiem. 2019 gadā dominēja jahtas no Vācijas un Polijas, 2020. gadā no Lietuvas, bet no Vācijas bija vien 29 (vidēji pirms tam ap 100 jahtām). Tāpat šogad ostā ienāca jahtas no Šveices, ASV, Maltas, Rumānijas, Lielbritānijas, Somijas un citām valstīm. Jau pavasarī Kārlis Kints prognozēja, ka šovasar Covid 19 izplatības dēļ jahtu skaits #Liepājā, tāpat kā citās ostās, būs ievērojami mazāks nekā ierasts, taču laikā, kad tiek īstenots Jahtu ostas projekts, tas, iespējams, nemaz nav tik slikti, jo daļa piestātņu ir slēgtas.

SIA “RERE Meistari” turpina Liepājas Jahtu ostas infrastruktūras būvniecības projekta 1.kārtu. Projekta ietvaros norit jahtu centra ēkas būvniecība, esošās piestātnes Nr. 80 rekonstrukcija, un jau uzstādītas peldošās piestātnes (pontoni). Darbus plānots pabeigt līgumā noteiktajā laikā - līdz šā gada novembrim.

Jahtu ostas modernizācija un būvniecība ir ilgi gaidīts un ļoti nepieciešams projekts, lai Liepājā jahtsmeņiem piedāvātais serviss neatpaliktu no citām Baltijas jūras jahtu ostām. Būtiski, ka tiks uzbūvēta servisa ēka, kurā būs vienuviet birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava, kā arī citi jahtsmeņiem nepieciešamie pakalpojumi. Tāpat plānots uzstādīt nožogojumus noejai uz peldošajām piestātnēm un uzstādīt videonovērošanas sistēmu, uzlabojot vispārējo drošības līmeni jahtu ostā, un bezmaksas Wi-Fi  nodrošinājumu visā jahtu ostas teritorijā.

Jāatgādina, ka Liepājas SEZ valde šā gada 14.maijā pieņēma lēmumu par projekta "Jahtu ostas infrastruktūras būvniecība 1.kārta" būvdarbu veikšanu un nolēma slēgt līgumu par būvprojekta īstenošanu ar SIA “RERE Meistari”. Līguma summa ir 569 265,04 EUR, neskaitot pievienotās vērtības nodokli. Projekts tiek īstenots INTEREG Igaunijas - Latvijas pārrobežu sadarbības programmas (EST-LAT 55), projekta "Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā" ietvaros.

Uzziņai:

Liepājas SEZ pārvalde Liepājas Jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015.gada maijā, ko 2016.gada sezonā apmeklēja 326 jahtas, 2017.gadā 327 jahtas, 2018. gadā 359 jahtas, bet 2019. gadā jau 370 jahtas.

Arī šogad Jahtu osta varēja lepoties ar vides un servisa kvalitātes simbolu - Zilo karogu.