Tiek pacelts Zilais karogs

26. maijā Liepājas Jahtu ostā tika jau trīspadsmito reizi pacelts pasaules populārākais tūrisma ekosertifikāts - Zilais karogs. Liepājas Jahtu osta ir vienīgā no jahtu ostām, kas šogad saņem uz 33 stingriem kritērijiem balstīto vides kvalitātes apliecinājumu un liecina par vides izglītību un informāciju, ūdens kvalitāti, apsaimniekošanas un servisa prasību ievērošanu un drošību.

Liepājas Jahtu ostai gaidāmā sezona būs sarežģīta, jo paralēli ikdienas darbam un jahtu uzņemšanai norisināsies būvdarbi INTEREG Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas, projekta “Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā” ietvaros. Plānotie darbi:

· jahtu centra ēkas būvniecība, kurā tiks izvietots birojs, apmeklētāju dušas, tualetes un veļas mazgātava;

· esošās piestātnes Nr.80 rekonstrukcija un aprīkošana;

· jaunu peldošo piestātņu (pontonu) iegāde un uzstādīšana.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā. Liepājas jahtu ostu 2016. gada sezonā apmeklēja 326 jahtas, 2017. gadā 327 jahtas, 2018. gadā 359 jahtas, bet 2019. gadā 370 jahtas. Liepājas Jahtu osta jau 13 gadus lepojas ar vides un servisa kvalitātes simbolu Zilo karogu.

Starptautiski atzītā Zilā karoga sertifikāta piešķiršana apliecina atbilstību vides kvalitātes uzturēšanas un ilgtspējīgas attīstības prasībām, kas garantē gan atbildīgu teritorijas apsaimniekošanu un dažādu pakalpojumu pieejamību, gan arī drošas atpūtas iespēju sakoptā vidē.

Vairāk foto meklējat te: https://flic.kr/s/aHsmNsEmK9

https://www.facebook.com/LiepajasSEZ/posts/2736631969799289